Napájení

Existují 3 možnosti napájení audio procesorů ke KI

Napájení bateriemi zinek-vzduch typu 675 CI

Jedná se o nejčastěji využívaný způsob napájení audio procesoru. K napájení jednorázovými bateriemi zinek-vzduch používáme bateriové pouzdro, které je připojeno k elektronice audio procesoru a tvoří s ním celistvý tvar.

Pro procesory OPUS 2 existuje bateriové pouzdro na 2 baterie (OPUS 2 XS) a standardní bateriové pouzdro na 3 baterie. Dle způsobu využití - pro batolata, malé děti, sportovce apod. existují další provedení tříbateriových pouzder.

Audio procesor RONDO má bateriové pouzdro na 3 baterie.

Audio procesor SONNET má standardně bateriové pouzdro na 2 baterie. K dispozici jsou však i jiné možnosti napájení.

        

Noste s sebou vždy náhradní čerstvé baterie. 

 

Baterie můžete zakoupit v našem internetovém obchodě.

Více informací o námi dodávaných baterií najdete na našich internetových stránkách.

Ceny baterií pouze pro uživatele KI MED-EL

Pro uživatele kochleárních implantátů MED-EL v České Republice nabízíme baterie vhodné pro implantační systémy s označením "iCellTech Platinum 675CI-60M" za výhodnou cenu pro jedno celé balení (1 krabička = 10 blistrů = 60 baterií) 540,- Kč vč. 15% DPH (cena za 1 baterii 9,- Kč). Jsme přímým dovozcem uvedených baterií přímo od výrobce, baterie jsou čerstvé, s expirační dobou 36 měsíců ode dne výroby. Uživatelé jsou s nimi velmi spokojeni.

Ceny baterií pro uživatele kochleárních implantátů jiných výrobců

Pro uživatele kochleárních implantátů jiných výrobců nabízíme baterie vhodné pro implantační systémy s označením "iCellTech Platinum 675CI-60" za cenu pro jedno celé balení (1 krabička = 10 blistrů = 60 baterií) 600,- Kč vč. 15% DPH (cena za jednu baterii 10,- Kč). Jedná se o baterie určené pro použití v audio procesorech kochleárních implantátů.

* ) Údaj pro KI MED-EL.

Napájení speciálními akumulátory

Napájení audio procesoru SONNET

K napájení audio procesoru SONNET lze využít nový typ akumulátorových baterií. Bližší informace naleznete na stránce ZDE.

Napájení audio procesorů OPUS 2, OPUS 1 a TEMPO+

K napájení těchto audio procesorů je možno využít dobíjecí akumulátorový systém DaCapo. Tento systém je při pořízení dodáván jako komplet a obsahuje: 3 ks speciálních lithiových akumulátorových bloků, 1 ks zahnutého akumulátorového pouzdra (dle typu řečového procesoru pro OPUS1/TEMPO+ nebo OPUS 2) a nabíjecí jednotku. Provozní doba 1 akumulátoru je 13-16 hodin (jeden celý aktivní den), potom musíte akumulátor vyměnit za nabitý. Životnost 1 akumulátorového bloku je přibližně 500 nabíjecích cyklů. Akumulátor systému DaCapo je lehčí než 3 baterie zinek-vzduch.

Akumulátor DaCapo

Více o systému DaCapo se můžete dočíst zde.

Systém DaCapo si můžete zakoupit v našem internetovém obchodě.

Externí napájení tužkovou baterií AAA nebo akumulátorem DaCapo

Použijete-li externí bateriové pouzdro MINI ("Mini Battery Pack"), které propojíte s audio procesory SONNET, OPUS2, OPUS 1 nebo TEMPO+ kablíkem délky 1 metr (k dispozici i kablík 28 cm) či s procesorem RONDO speciálním propojovacím kabelem, můžete audio procesor napájet tužkovou baterií velikosti AAA nebo stejně velkým NiMH akumulátorem a nebo akumulátorem DaCapo, které pravidelně dobíjíte. Toto bateriové pouzdro je vybaveno i vstupním konektorem pro připojení externího zdroje audio signálu (DAI - Direct Audio Input). Pouzdro MINI tedy slouží zároveň i jako "FM bateriové pouzdro". Lze tak k němu připojit i FM přijímač.