Vnitřní implantovaná část SYNCHRONY 2

MED-EL v současné době (březen 2024) dodává v systému zdravotní péče v České republice typy kochleárních implantátů řady SYNCHRONY a SYNCHRONY 2. 

Implantáty SYNCHRONY mají odnímatelný magnet, ale umožňují vyšetření magnetickou rezonancí MRI do 3,0 T bez vyjmutí magnetu. Je to umožněno rotací magnetu v silikonovém pouzdře implantátu ve směru magnetického pole diagnostického MRI tunelu. Magnet má kónický tvar, aby nedocházelo k jeho uvolnění z pouzdra. Až, je-li nutné vyjmutí magnetu za účelem lepších výsledků vyšetření MRI v oblasti hlavy, odstraní se dočasně magnet pomocí speciálního nástroje.

Označení implantátů SYNCHRONY je následující:

SYNCHRONY ABI, SYNCHRONY PIN ABI: implantáty určené ke speciálním implantacím elektrod do mozkového kmene ABR

SYNCHRONY 2, SYNCHRONY 2 PIN: implantáty vhodné pro dětské i dospělé pacienty, výběr vhodné délky elektrody dle anatomie hlemýždě, tloušťka pouzdra 4,5 mm, ve spodní části pouzdra 2 piny/kolíky (délka 1,4 mm, průměr 1,5 mm) umožňující lepší fixaci implantátu (u varianty SYNCHRONY 2 PIN)

Implantát SYNCHRONY 2 s elektrodovým svazkem FlexSOFT

 

Implantát SYNCHRONY PIN s naznačeným přípravkem pro vytažení magnetu. Všimněte si kónického tvaru magnetu a PINů na spodní části implantátu.