Miniaturní závěsná sluchadla miniBTE

A A A

U klasických závěsných sluchadel se standardní ušní koncovkou, která vyplňuje celý zvukovod, často dochází k nepříjemnému efektu: máte pocit tlaku ve zvukovodu, poslech je tlumený, jako byste byli "uzavřeni v sudu", může se vyskytnout i ozvěna. Tento poslechový efekt se nazývá "oklusní jev" a je opravdu nepříjemný a sluchadlo, nejde-li doladit, je pro uživatele nepoužitelné a většinou skončí "v šuplíku".

Proto se v procesu vývoje techniky a provedení sluchadel objevilo řešení tohoto problému. Objevil se speciální typ ušních koncovek, které ponechávají zvukovod vzdušný, otevřený, což vede k potlačení onoho nepříjemného oklusního efektu.

Tento typ ušních koncovek navíc s sebou přinesl i kosmetický efekt - zvukovodová hadička od sluchadla ke koncovce je velmi tenká a téměř neviditelná, a také i jednodušší výměnu opotřebených ušních koncovek - nemusíte si nechat vyrobit novou koncovku, ale jednoduše si novou koupíte a výměnu si provedete sami.

Jinak tato sluchadla mají klasickou konstrukci závěsných sluchadel: v pouzdře za uchem je ukryta elektronika sluchadla spolu s baterií, na vrchní části pouzdra/těla sluchadla jsou všechny potřebné ovládací prvky: kolečko regulátoru hlasitosti, přepínač poslechových programů, přepínač volby přímého "poslechu telefonu" T/MT, někdy také nestavovací prvky/trimry nebo konektor pro připojení k počítači. Sluchadla jsou často velmi malá, proto označení miniaturní.

Toto provedení závěsných sluchadel je vhodná pro lehké až středně těžké sluchové vady
 
Z naší základní nabídky miniaturních závěsných sluchadel pro tzv. otevřený zvukovod/otevřené nastavení vám můžeme nabídnout ze sluchadel značky SONIC