Kochleární implantáty

Kochleární implantát je velice sofistikované elektronické zařízení, kterého elektrodový svazek se zavádí do hlemáždě a tam slouží ke stimulaci sluchového nervu. Dospělí lidé, kteří jsou těžce sluchově postižení, tak mohou s kochleárním implantátem opět začít slyšet a rozumět, děti se naučí slyšet a mluvit. Implantát obchází poškozené části ucha a přímo stimuluje sluchový nerv, na rozdíl od sluchadla, které zesiluje jen vnější zvuky a potřebuje mít „průchozí“ celou sluchovou dráhu ucha.

Zatímco sluchadlo zvuk jen zesílí, implantát sluch nahradí.

MED-EL má ve své aktuální nabídce v České republice 3 kochleární implantační systémy, které jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami - MAESTRO/CONCERTO, SYNCHRONY a SYNCHRONY 2, které zahrnují jak vnitřní implantovanou část, tak vnější audio procesory včetně jejich příslušenství.

Dle specifických potřeb pacienta je možné volit u všech implantačních systémů MED-EL různé typy stimulačních elektrodových svazků. Díky děleným, tzv. "split" elektrodám, již nejsou z řad kandidátů vyřazeni i pacienti s úplně osifikovanou kochleou.

Kochleární implantační systém SYNCHRONY 2

 

Nový universální kochleární implantát SYNCHRONY 2.

 

Kochleární implantační systém SYNCHRONY

Sestava SYNCHRONY s novým procesorem RONDO 2 a závěsným dvoubateriovým procesorem SONNET.

 

Kochleární implantační systém MAESTRO/CONCERTO

        

Sestava implantátu CONCERTO se "single-Unit" procesorem RONDO a závěsným dvoubateriovým pouzdrem OPUS 2 XS. V pozadí dálkové ovládání  FineTuner.