Kochleární implantáty

Kochleární implantát je elektronické zařízení sloužící ke stimulaci sluchového nervu. Lidé, kteří jsou těžce sluchově postižení, tak můžou s kochleárním implantátem slyšet. Implantát obchází poškozené části ucha a přímo stimuluje sluchový nerv, na rozdíl od sluchadla, které zesiluje jen vnější zvuky a potřebuje mít „průchozí“ celou sluchovou dráhu ucha.

Zatímco sluchadlo zvuk jen zesílí, implantát sluch nahradí.

MED-EL má ve své aktuální nabídce 2 kochleární implantační systémy - MAESTRO a SYNCHRONY, které zahrnují jak vnitřní implantované části, tak vnější řečové procesory, včetně příslušenství.

Dle specifických potřeb pacienta je možné volit u všech implantačních systémů různé typy stimulačních elektrodových svazků. Díky děleným, tzv. "split" elektrodám, již nejsou z řad kandidátů vyřazeni i pacienti s úplně osifikovanou kochleou.

Kochleární implantační systém MAESTRO

        

Sestava implantátu CONCERTO se "single-Unit" procesorem RONDO a závěsným dvoubateriovým pouzdrem OPUS 2 XS. V pozadí dálkové ovládání  FineTuner.

Nabídka audio procesorů u systému MAESTRO zahrnuje OPUS 2 (tříbateriové pouzdro), OPUS 2 XS (dvoubateriové pouzdro), RONDO a RONDO 2 ("single-unit" procesory). Všechny audio procesory se ovládají bezdrátově stejným dálkovým ovladačem.

Kochleární implantační systém SYNCHRONY

        

Sestava SYNCHRONY s novým procesorem RONDO 2 a závěsným dvoubateriovým procesorem SONNET.

Nabídka audio procesorů u systému SYNCHRONY zahrnuje SONNET, RONDO a RONDO 2 ("single-unit" procesory). Všechny audio procesory se ovládají bezdrátově stejným dálkovým ovladačem.

 

Kromě kochleárního implantačního systému jsou v nabídce firmy MED-EL i kombinovaný (hybridní) systém elektricko-akustické stimulace SYNCHRONY EAS, středoušní implantační systém VIBRANT SoundBridge a kostní implantát BoneBridge (viz jednotlivé sekce v MENU).