MADSEN Zodiac

A A A

MADSEN Zodiac

Návrat legendy!

Dříve firma MADSEN, nyní přetransformovaná na GN Otometrics, stále určuje standardy v oblasti audiologické techniky. Nově tato firma vyvinula zcela nový přístroj pro screeningové i kompletní (klinické) vyšetření středního ucha, vycházející z konceptu tympanometru MADSEN Zodiac 901, který se za více než 25 let své existence stal skutečnou legendou v oblasti diagnostiky středouší. Ušní lékaři po celém světě dodnes vychvalují jeho stabilitu, robustnost, neporuchovost a s jakou snadností a přesností je s tímto tympanometrem možné provádět vyšetření. Proto se vývojáři z GN Otometrics nechali inspirovat tímto legendárním tympanometrem a nový moderní MADSEN Zodiac postavili právě na jeho základech.

Nový MADSEN Zodiac je k dostání ve 3 verzích - Quick Check (screeningový tympanometr), Diagnostic (diagnostický tympanometr), Clinicial (klinický tympanometr), které se od sebe liší počtem dostupných testů (viz tabulka). Všechny 3 verze jsou dále k dispozici jako konstrukční typ stand-alone (stolní přístroj s displejem a tlačítky, avšak s možností ovládat i z počítače) a PC-based (pouze počítačem ovládaný přístroj). Typ stand-alone je navíc k dostání buď s nebo bez vestavěné tiskárny pro tisk na termocitlivý papír.

 

Inovativní řešení vyšetřovacích sond

Nový MADSEN Zodiac je navržen se speciálním důrazem na konstrukci vyšetřovacích sond, aby byla práce s novým tympanometrem co nejjednodušší a co nejefektivnější. K dostání jsou tři typy sond:

 • Quick-Check (ruční screeningová sonda s automatickým spouštěním, sonda je k dostání s přístrojem Quick-Check a volitelně u Diagnostic a Clinical)
 • Diagnostic Classic (diagnostická sonda určená pro klinické využití, sonda je k dostání jen s přístroji ve verzi Diagnostic a Clinical)
 • Diagnostic Comfort (diagnostická sonda s komfortní konstrukcí určená pro klinické využití, sonda je k dostání jen s přístroji ve verzi Diagnostic a Clinical)

Všechny sondy se vyznačují unikátní konstrukcí umožňující snazší, rychlejší a stabilnější umístění ve vyšetřovaném uchu. Diagnostické sondy pro klinické využití jsou extrémně lehké (až o polovinu lehčí než sondy konkurence; 4,7 g), což umožňuje jejich stabilní umístění ve zvukovodu při provádění náročnější testů. Díky tomu tak lze dosáhnout velmi spolehlivých výsledků. Sondy dále obsahují LED indikaci stavu vyšetření. Lze tak přímo na sondě určit, zda sonda dobře těsní a sledovat průběh testu.

Zmíněné i další klíčové vlastnosti nových sond lze shrnout v těchto bodech:

 • intuitivní a snadné ovládání
 • jednoduchá a lehká konstrukce
 • tlačítko pro přepnutí vyšetřovaného ucha (u sond Diagnostic na ramenním páse)
 • automatický start (pouze sonda Quick-Check)
 • LED indikace (právě vyšetřované ucho / stav vyšetření / těsnost sondy ve zvukovodu)
 • bez nutnosti výměny filtrů
 • velice snadná výměna koncovky sondy (systém Smart Lock)
 • koncovka sondy z průhledného a odolného materiálu

Nový MADSEN Zodiac je navíc jedinný tympanometr na trhu, který umožňuje připojit dvě sondy naráz (technologie Dual ProbeTM). Jedná se o vyjímečné řešení pro pracoviště, které s jedním přístrojem chtějí provádět velmi rychlé screeningové vyšetření (se sondou Quick-Check) a zároveň chtějí mít k dispozici možnost precizního klinického testování (sonda Diagnostic Classic/Comfort).

Ke stažení

Oficiální prospekt MADSEN Zodiac [PDF]

Technický list (verze Quick-Check) [PDF]

Technický list (verze Diagnostic / Clinical) [PDF]

Pohled na nový MADSEN Zodiac z hygienického hlediska [PDF]

Článek o hygienických aspektech v rámci audiologické praxe [PDF]

Prospekt ukazující integraci audiologických vyšetření v rámci jedné ordinace [PDF]

 

Odkazy

7 tipů pro úspěšné měření s tympanometrem

Video na YouTube s představením nového tympanometru MADSEN Zodiac

Webové stránky výrobce s původním MADSEN Zodiac 901

 

Další obrázky

 

Integrace v systému OTOsuiteTM

Součástí dodávky tympanometru MADSEN Zodiac je aplikační program pro Váše PC: OTOsuiteTM - nejkomplexnější programové rozhraní pro diagnostiku středouší, jaké jste kdy měli možnost poznat. Umožňuje bezdrátově ovládat MADSEN Zodiac a provádět všechny testy přímo z PC a v reálném čase také zobrazovat výsledky měření. OTOsuite také sdružuje pacientská data a výsledky z dalších audiologických měření (audiometrie, nastavení sluchadel apod). Výsledky jsou pak dostupné prostřednictvím jednoho systému v jedné zprávě o výsledku vyšetření a lze je dále exportovat.

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás. Zodpovíme veškeré Vaše dotazy a zašleme cenovou kalkulaci řešení ušitého na míru dle vašich požadavků.