SYNCHRONY

SYNCHRONY – kochleární implantát pro MRI do 3,0 T (bez odstranění magnetu)

Titanový kochleární implantát SYNCHRONY přichází s jedinečnou možností absolvovat vyšetření magnetickou rezonancí MRI do 3,0 T bez nutnosti vyjmutí magnetu. Konstrukčně a spolehlivostně navazuje na implantáty CONCERTO a SONATA. V sazebníku VZP nejdříve od dubna 2015.
 
 
 
 
Bod 1  Bezpečné vyšetření magnetickou rezonancí
 
 
Člověk nikdy neví, co ho potká. Vyšetření magnetickou rezonancí se pomalu stává běžnou diagnostickou metodou i v našich krajích. Možnost vyšetření pomocí MRI až do intenzity magnetického pole přístoje 3,0 T (Tesla) umožňuje implantát SYNCHRONY bez odstranění magnetu. Zatím jako jediný na světě. Magnet se v pouzdře implantátu volně otáčí a orientuje se podle magnetického pole v tunelu MRI přístroje. Vyšetření MRI je s implantátem příjemnější, protože při správné orientaci magnetu magnetické pole "netahá" za implantát. Člověk se cítí bezpečněji.
 

Bod 2   Nejmenší a nejlehčí titanový implantát

SYNCHRONY je nejmenší (160,78 mm2) a nejlehčí (7,6 g) ze všech implantátů. Spolehlivost titanové konstrukce (odolnost proti nárazu > 1,5 Joulů) již prokázaly implantáty SONATA a CONCERTO, od kterých se SYNCHRONY odvíjí. SYNCHRONY je implantát, na který se můžete spolehnout.

Bod 3   Větší stabilita

  

SYNCHRONY je v provedení PIN vybaven, stejně jako implantát CONCERTO, na spodní straně pouzdra titanovými piny/kolíky (délka 1,4 mm a průměr 1,0 mm), které umožňují stabilnější fixaci implantátu v lůžku. U dětí, umožní-li to tloušťka kosti, by měl být implantát s PINy standardem.

Bod 4   Správnou elektrodu do každého hlemýždě

  

Elektrodový svazek kochleárního implantátu je část, která se jemně zasouvá do hlemýždě. Elektrodové svazky MED-EL jsou velmi jemné a velice flexibilní a zachovávají jemné vnitřní stuktury hlemýždě a chrání zbytky vašeho sluchu. Kochlea bývá různě anatomicky uzpůsobena a chirurg před operací implantátů MED-EL může zvolit optimální provedení elektrodového svazku. MED-EL dodává implantáty s různými typy elektrod a chirurg volí vždy takovou, která je pro vaši kochleu nejvýhodnější.

 

Podívejte se na video popisující implanát SYNCHRONY.

Technický list implantátu SYNCHRONY (anglicky).