SONATA TI 100

SONATATI100 – titanový kochleární implantát

Tinanový kochleární implantát SONATA TI 100 je celý hermeticky uzavřen v silikonovém obalu. Sonata se vyrábí od roku 2007  a osvědčila svoji spolehlivost. Po průběžných inovacích je nyní konstrukčně je zcela identická s implantátem CONCERTO.  

Skládá se z těchto základních částí:

Bod 1

Přijímací cívky implantované části.

Bod 2

Magnetu přijímací cívky.

Bod 3

Elektroniky přijímací části v titanovém pouzdře (proto označení „TI“ – Titanium Implant).

Bod 4

Elektrodového svazku, na jehož konci jsou párované elektrodové kontakty (12 párů elektrodových kontaktů).

Kochleární implantát SONATA TI 100 nabízí jedinečný výkon a přesnost. Kombinuje malý objem, titanové pouzdro a velmi výkonnou elektroniku I 100 s aktuální kódovací strategií firmy MED-EL. Nové strategie jsou uplatněny v systému při jeho prvním zapojení.  A v budoucnosti, budou-li vyviuty strategie nové, bude je možno zakomponovat do systému, ukáží-li se pro uživatele přínosné, během jeho pravidelného nastavování. Bezplatně.

SONATA TI 100 poskytuje svým uživatelům detaily a čistotu zvuků. Je vhodná zejména pro poslechové situace náročné na sluch a na poslech hudby.

Nová generace elektroniky I 100

Otevřený systém elektronické platformy I 100 umožňuje kdykoliv v budoucnosti inovovat použitý software. Firma ta poskytuje uživateli nejrychlejší a nejefektivnější přístup ke způsobu kódování řeči v současnosti. Systém aktuálně podporuje kódovací strategie, které zlepšují detaily a čistotu zvuků – „FineHearingTM“ (ostrý sluch) a inteligentní paralelní stimulaci – „Intelligent Parallel StimulationTM“.

Vše 100% na jednom čipu

Veškeré elektronické prvky implantátu SONATA TI 100 jsou umístěny na jednom zákaznicky zhotoveném mikročipu. Mikročip zpracovává několik informací současně při udržení nízké energetické náročnosti.

Přesná a precizní stimulace

SONATA TI 100 má 24 nezávislých proudových zdrojů, které umožňují velmi přesnou stimulaci ve vysoké rychlosti podél celé kochlei. Výzkum prokázal, že optimální rychlost implantátu správně stimuluje sluchový nerv, tak, aby se choval stejně jako při normálním slyšení. SONATA napodobuje tento proces stimulací v tempu, které odpovídá schopnostem sluchového nervu konkrétního pacienta.

Energetická efektivita

Technologie šetřící efektivně energii, patentovaná firmou MED-EL, umožňuje všem uživatelům využívat výhody stimulace při vysoké rychlosti a při použití pohodlného závěsného řečového procesoru. Není nutné omezovat výkon za účelem úspory spotřeby baterií. Jedna sada baterií vydrží 3 až 5 dní.

Bezpečná a spolehlivá konstrukce implantátu

Firma MED-EL vyvinula tento kochleární implantát v souladu s nejvyššími bezpečnostními standardy, aby byl dlouhodobě spolehlivý, odolný a výkonný. Intenzivní výzkum a vývoj, materiály vysoké kvality, přísné testovací postupy a analýzy výrobních údajů zajišťují, že zákazníci firmy MED-EL dostanou nejbezpečnější a nejefektivnější technologii.

Nové titanové pouzdro

SONATA TI 100 je uložena v kompaktním a lehkém pouzdře, které se skládá z pevného titanu a flexibilního silikonu.