Bateriová pouzdra

Přehled bateriových pouzder k řečovému procesoru OPUS 2 a OPUS 1

Stavebnicová koncepce řečových procesorů řady OPUS umožňuje různé možnosti nošení, v závislosti na právě prováděné aktivitě nebo osobních preferencích. Bateriová pouzdra řečového procesoru lze snadno a rychle vyměnit za jiné. Procesor lze také jednoduše uchytit k oděvu. Pro aktivní životní styl jsou k dispozici speciální možnosti uchycení procesoru, umožňující zvýšenou mobilitu uživatele. K dispozici jsou i různé barevné varianty.

Standardní zahnuté bateriové pouzdro

Standardní zahnuté bateriové pouzdro je nejčastější volbou většiny dospělých uživatelů řečového procesoru OPUS 2 (OPUS 1).

Zmenšené bateriové pouzdro XS (NOVINKA)

Bateriové pouzdro XS je vhodné zejména pro nejmladší uživatele kochleárního implantátu. XS je dostatečně malé a v kombinaci s vhodným barevným provedením není za uchem skoro vůbec vidět. OPUS 2 XS je taktéž tou správnou volbou pro uživatele, kteří chtějí diskrétnost. Pro ty co by chtěli vyčnívat z davu, lze samozřejmě vybrat i z výraznějších barevných provedení.  

FM bateriové pouzdro

Standardní vstupní konektor typu "Jack" na FM bateriovém pouzdře Vám poskytne rozsáhlé možnosti připojení bezdrátových přijímačů, které jsou běžně součástí různých FM kompenzačních pomůcek. Vstupní "Jack" konektor může být použit i pro přímé připojení externích zvukových zařízení k řečovému procesoru pomocí kabelu. Jsou k dispozici unilaterální i bilaterální kabely.

Dětské bateriové pouzdro

Dětské bateriové pouzdro kombinuje výhody nošení řečového procesoru v oblasti ucha a bezpečné uchycení bateriového pouzdra k oblečení. Toto provedení je vhodné zvláště pro malé děti. Za uchem má dítě umístěnou pouze tenkou a extrémně lehkou (4 g) řídící jednotku řečového procesoru s mikrofonem. Bateriové pouzdro se potom jednoduše uchytí k oděvu nebo za límec. K oděvu připevněné bateriové pouzdro zvyšuje bezpečnost zejména při hraní. Tento způsob uchycení v mnoha případech pomáhá zabránit, aby řečový procesor spadl na zem nebo se někde ztratil.

Bateriové pouzdro pro novorozence BabyBTE/ActiveWear

Bateriové pouzdro BabyBTE/ActiveWear je velice oblíbené u novorozenců, ale i starších dětí. Celý řečový procesor (řídící elektronika s mikrofonem i bateriové pouzdro) je upevněn k oděvu dítěte. Žádná část tedy není nošena za uchem. Světelný ukazatel stavu umožňuje rodičům snadno kontrolovat správnou funkčnost procesoru.

Bateriové pouzdro MINI

Bateriové pouzdro MINI (též "Mini Battery Pack)" je novou externí alternativou napájení ke standardnímu závěsnému (BTE – Behind The Ear) řečovému procesoru. Má všechny výhody standardního externího bateriového pouzdra a přitom je lehčí a menší. Bateriové pouzdro MINI je zvláště vhodné pro mladší děti. Napájení je řešeno jen jednou baterií typu AAA nebo akumulátorem DaCapo. Bateriové pouzdro MINI lze využít i ve spojení s novým řečovým procesorem RONDO. Více o pouzdře MINI, viz stránka věnující se napájení řečových procesorů.

Bateriové pouzdro DaCapo

Lze využít akumulátorový systém DaCapo pro kochleární implantáty MED-EL ve spojení s řečovým procesorem řady OPUS. Odpadá tak nutnost kupovat stále nové a nové baterie zinek-vzduch. Více o systému DaCapo, viz stránka věnující se napájení řečových procesorů.