Videonystagmografie ICS

A A A

Vyšetření rovnovážného ústrojí pomocí VNG/ENG

Z nabídky diagnostických přístrojů firmy Otometrics Vám představujeme následující řešení pro vyšetření rovnovážného ústrojí pomocí VNG/ENG (videonystagmografie / elektronystagmografie):

 • ICS Chartr 200

Standardně je s nystagmografem ICS Chartr 200 dodávána stimulační světelná lišta LB-200. Pro účely komplexní diagnostiky je možné dodanou sestavu VNG/ENG doplnit kalorickými stimulátory.

ICS Chartr 200 VNG - systém pro vyšetření vestibulárního ústrojí

Diagnostický systém ICS Chartr 200 VNG od firmy Otometrics představuje komplexní a přenosné zařízení, které v sobě zahrnuje nejmodernější prvky a možnosti pro vyšetření rovnovážného (vestibulárního) ústrojí. Díky 30-ti leté zkušenosti značky ICS a Hortmann s vývojem diagnostických přístrojů z oblasti vyšetření rovnovážného ústrojí, je toto zařízení špičkou ve svém oboru. Pomocí tohoto zařízení je možné provádět standardní vestibulární testy. Zařízení rovněž obsahuje vestavěného asistenta (Interpretation AssistantTM), což je unikátní algoritmus umožňující automatické a přesné vyhodnocení výsledků testů a pomoc při stanovení správné diagnózy.

Vlastnosti

 • K dispozici kompletní sada vestibulárních testů včetně sakadických, pursuit, optokonetických, gaze, pozičních statických, Dax Hallpike, kalorických i dalších speciálních.
 • Jedná se o kompaktní a přenosné zařízení.
 • Možnost uzpůsobení zpráv o vyšetření dle vlastních potřeb (např. přidání loga ordinace nebo kliniky).
 • Snadné nahrávání, přehrávání a přenos vysoce kvalitních videosekvencí v digitální podobě.
 • Možnost použití diagnostického a rozhodovacího nástroje Interpretation AssistantTM pro přesnou a jednoznačnou interpretaci výsledků vyšetření.
 • Dodáváno s kompaktními infračervenými brýlemi se zatemňujícím krytem (VG40 Video Goggles) s vestavěným světelným fixačním bodem pro VNG vyšetření.
 • Přesný eye-tracking systém pro sledování očí eliminující chyby vlivem mrkání pacienta.
 • Možnost 2- nebo 4-kanálového ENG.
 • Možnost připojení vzdušného kalorického stimulátoru AIRcal pro kalorická vyšetření s automatickým nastavováním teploty.
 • Dodáváno společně s notebookem a obslužným (diagnostickým) softwarem.
 • Připojení k počítači pomocí rychlého USB rozhraní.

ICS Chartr 200 VNG je k dispozici i ve spojení se zařízením ICS Chartr 200 EP, dohromady umožňující komplexní vyšetření jak VNG/ENG, tak evokovaných potenciálů ABR, VEMP, ASSR. To vše s jedním softwarem a jednou sdílenou pacientskou databází nainstalovanými na jednom počítači.

Pro více informací o přístroji ICS Chartr 200 (VNG/ENG i kombinace VNG/ENG/EP) si můžete stáhnout následující PDF dokumenty.

Ke stažení

Informační prospekt ICS Chartr 200 VNG/ENG (v angličtině)

Technický list ICS Chartr 200 VNG/ENG (v angličtině)

 

 

ENG Analyser - diagnostický systém pro vestibulární vyšetření pomocí ENG

ENG Analyser představuje modul pro měření ENG. Modul je k dispozici i pro linii ICS. Elektronystagmografie (ENG) měří pohyby očí pomocí elektrických signálů sejmutých z okolí očí pomocí elektrod. ENG je klinickým standardem pro vyšetření vestibulárního ústrojí a doplňuje VNG analyzátor o možnost měřit nystagmické signály u pacientů, kteří nejsou schopni udržet otevřené oči.

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás. Zodpovíme veškeré Vaše dotazy a zašleme Vám výhodnou cenovou kalkulaci řešení ušitého na míru přímo Vašim představám.